SLT GROUP Historia marki SKIBICKI

W 1982 Ryszard Skibicki rejestruje własną działalność gospodarczą, formalizując działalność, którą kontynuował śladem pradziadka, dziadka i ojca. Dzięki działalności przedstawicieli czterech pokoleń, nazwisko Skibicki na dekady stanie się symbolem solidności, rzetelności i jakości.

W 1984 roku powstaje pierwsza zabudowa do auta ciężarowego Star 200, wkrótce po ciężarówki z zabudową SKIBICKI ustawiały się kolejki.  Na fali zainteresowania swoimi produktami firma zaczęła sukcesywnie poszerzać ofertę i szukać nowych kontaktów handlowych oraz pracować nad podniesieniem jakości swoich produktów. I tak w 2002 roku powstało pierwsze urządzenie hakowe. Premiera modelu hakowca marki SKIBICKI odbiła się szerokim echem w branży i na rynku usług komunalnych i transportowych.  Zaproponowany przez firmę model znacznie przewyższał jakością wykonania wszystkie inne produkty w swojej kategorii.

W 2004 roku liczba zamówień i zainteresowanie produktami sprawiły, że pojawiła się potrzeba stworzenia profesjonalnego zaplecza w postaci biura konstrukcyjnego. Z roku na rok oferta produktów zwiększała się, odpowiadając bezustannie rosnącym za potrzebowaniom rynku – co przekładało się na dalszy wzrost zamówień. Prym wiodły flagowe modele marki Skibicki – takie jak urządzenia hakowe, wywrotki typu rynna oraz wywrotki trójstronne.

Działania inwestycyjne oraz zakup urządzeń CNC okazały się słusznymi działaniami, które umożliwiły marce stać się krajowym liderem w technice transportowej.

Kontynuacją działań marki jest współpraca z firmą SLT GROUP, która w 2019 roku wydzierżawiła zakład produkcyjny SKIBICKI. Wykorzystując synergię zakładu SKIBICKI w Skępe oraz dwóch zakładów produkcyjnych w Sikorzu i Chrostkowie należących do SLT GROUP stała się liderem techniki transportowej w Polsce.

Nasi Partnerzy

Facebook SLT GroupLinkedIN SLT GroupYouTube SLT Group